godzina 8:59 data 16.07.2018
zmień kolor

Archiwum

  liczba znalezionych wydarzeń: 928
strona: 1  2  3  4  5  6 ... 47
»    »»

Newsletter Cafe Kulturalna

Zapraszamy do zapisania sie na newsletter.
Twój email:  
26.07.2016 21:30 Fire! // Koncert // Kulturalna na Placu Defilad

Nie możemy Wam obiecać, że przez cały lipiec będzie gorąco, ale za ten jeden dzień ręczymy – 26.07 na scenie Kulturalnej na Placu Defilad zagra bowiem szwedzka supergrupa FIRE!

Słynące z wybuchowej mieszanki szeroko pojętej alternatywy i free jazzu trio tworzą: wybitny saksofonista Mats Gustafsson (znany m.in. z The Thing i współpracy z Peterem Brötzmannem, Sonic Youth czy Merzbow), basista Johan Berthling (Tape) i perkusista Andreas Werliin (Wildbirds & Peacedrums).
Głównym założeniem zespołu jest jak najdalsza ucieczka od tradycyjnych technik gry i wyznaczanie nowych ścieżek muzycznej improwizacji – tworzonych w równym stopniu przez garażowy punk, brzmienie elektroakustyczne i ciężki industrial. A jeśli do tego wszystkiego dodamy elementy skandynawskiego folku, czytelne odwołania do mistrzów minimalizmu i repetycji, jak Reich i Glass, oraz noise’owy trans, to otrzymujemy właśnie prawdziwy muzyczny ogień.

_____
Organizator: Cafe Kulturalna w ramach cyklu wydarzeń „Kulturalna na Placu Defilad"

O Placu Defilad:
"Marzyło się nam tętniące życiem centrum miasta. Otwarte na potrzeby mieszkańców i turystów. Nie gadamy - robimy. Sprawdźcie nas."

Więcej informacji o wydarzeniach organizowanych na Placu Defilad dostępnych na https://www.facebook.com/pldefilad oraz na
stronie http://www.pldefilad.pl/

Naszym partnerem w organizacji wydarzenia jest Jameson Irish Whiskey.


 Więcej: https://www.facebook.com/events/1030785710340567/